Nekuřákův deník

Autor: Tomucha

první týden

den 1 (úterý)
Přes určité ranní pochybnosti sem myšlenku nekouření neopustil. Otevřen první balíček žvýkaček (Winterfresh). Požádal jsem kolegy v práci o zachování jisté diskrétnosti, abych nemusel čelit posměchu ze strany opileckých přátel. Koles se ukázal jako velmi diskrétní člověk. Do reklamní kampaně na moje nekouření zapojil www.underground.cz, www.root.cz, www.kompost.cz a www.novinky.cz. Vědí to všichni. Huráááá. Stejně to ten bastrd udělal jen proto aby abych nemoh zas tak snadno začít. Během dne jsem si dal tak 5 prásků různě od lidí. Večer sem raděj vůbec nevylejzal z baráku. Absťák je zábava. Sem jak vožralej. Intelektuální výkony tak na 50% normálu. Už sem vám řikal, že jsem programátor?

den 2 (středa)
Spotřeba žvýkaček je závratná. Furt stejně špatný, zhruba taky tak 5 prásků, ale pozor: večer hospoda, pivko, bez větších problémů. Jen to pivo chutná nějak divně. Nevim jestli je to tím, že sem dycky kouřil, když sem pil pivko, nebo je to těma žvejkačkama. Asi mi to utrhne plíce. Jo a prej mám jíst mrkev. 8-/

den 3 (čtvrtek)
Žiju. A nelepší se to (:-). Z výchovných důvodů pouze dva prásky. Snaha prodat za cígo vlastní babičku. Jinak nic novýho.

den 4 (pátek)
Ty zasraný Wintrfreše mi rozleptaly dutinu ustní. Deset denně je asi moc, když na balíčkou píšou, že maximálně čtyři. Budu muset změnit značku. Přes den dva pávy. Začínám pochybovat o správnosti těch prásků. Těžko říct... I když podle většiny lidí jsem vlastně kouřit nepřestal, když si občas potáhnu. Přijde mi, že to podprahový množství nikotinu co do sebe dostnu má spíš jen "placebální" účinky. Jo a večer byla kinofilí kalba. Ta banda vožralů si ze mě dělala prdel: "A kdypak ty začneš kouřit, všichni tvoji kamarádi už kouří." Pro příště z toho plyne poučení: zatloukat, zatloukat, zatloukat. Během večera pár prásků ze špeka ... no s tim se asi moc nedá dělat, to bych taky moh rovnou přestat chlastat. Nebo pít kafe. Snaha prodat za cígo vlastní babičku.

den 5 (sobota)
No to nebylo špatný. Vzhledem k tomu, že jsem celej den poměrně příjemnej program, nedal sem si ani jednoho práska. Už u toho raděj zůstanu. Původně jsem si myslel, že je poměrně fuk co si o tom kdo myslí, ale asi budu muset bejt ještě vzornější nekuřák. Ani vybraní "důležití" jedinci totiž moc nevěří v úspěch akce. Večer sem byl v kině na Buena Vista Social Club. Sice sem to čekal dobředu, ale takový množství kubánskejch doutníků pohromadě, to by porazilo vola. Vyběh jsem z kina a dlouho zvracel do kanálu. Dělám si prdel. Nic takovýho se nastalo. To by se vám líbilo. Snaha prodat za cígo vlastní babičku i s dědečkem.

den 6 (neděle)
No prosím. Neděle proběhla poměrně v klidu. Trochu jsem pracoval, trochu se flákal, trochu se napil ... neděle - znáte to. Dokonce sem se umyl. (Kecám umyl jsem se až v pondělí.) Absťák sem sice měl slušnej, ale vzhledem k tomu, že jsem za celej den nikoho kloudně nepotkal (známýho), nedal jsem si ani práska. Zůstanu u toho. Hotová věc. Podpora okolí je důležitá. Těžko se člověku přestává kouřit, když si o něm ostatní (bezohledu na to jaký nadlidský výkony podává) myslí, že je normální kuřák, když si stejně potáhne. Babičku jsem prodal. Teď prodávám sestru.

den 7 (pondělí)
Tak to máme týden. Dnešek jsem skoro celej strávil na školení. Koles si tam trochu pokuřoval, ale šlo to zvládnout. Až umře budu se mu smát. Večer du do putyky, ale budu mít nekuřáckou společnost, která mě jistě zaměstná abych na cíga nemyslel. Skoro přestává mít smysl psát ty záznamy denně. Když jsem začínal, říkal jsem si, že tak po třech dnech by to mohlo bejt poměrně v klidu. Pořád to stojí za pěkný ... Sice je to v klidu, nicméně si na cíga a na to, že nekouřim, vzpomenu tak co 15 minut. Ze začátku má člověk takovej hrdinskej pocit, jak mu to jde, jakej je borec. Teď je to už jen votrava. Na druhou stranu Mark Twain má stoprocentní opravdu. Přestat kouřit je v poho. Horší je nezačít znova. Nekouřit třeba týden není očividně takovej problém. Dá se. Jenomže (nemyslete si, že to zkoušim poprvé) po 14 dnech si řeknete, že už to vlstně máte. A že si jedno můžete dát. A pak je kalba a vy si tam prostě zakouříte. A pak si koupíte krabku. A pak ste v hajzlu. Člověk se toho kouření nevdává rád. Kdo nekoří, tak to nepochopí. Jasně že to smrdí atd., atd. Ale je to taková neuvěřitelná POHODA. Dlouuuuuhej kouř. A vzdát se tohodle je těžší než se zdá.

druhý týden

Autor: Tomucha


Tento deník je pravdivý. Jakákoliv podobnost s osobami žijícími není podobnost, ale jedná se o ty osoby.